Bižuterie, drobnosti

Rybářská bižuterie, to jsou především vlasce, háčky, splávky, krmítka, olůvka, zátěže, signalizátory, zarážky, bročky, karabiny, a stovky dalších drobností pro rybáře.

Zobrazen 1. – 30. z 1970 výsledků

grid-view list-view

Zobrazen 1. – 30. z 1970 výsledků

Rybářská bižuterie

Rybářská bižuterie je podstatnou částí každého rybáře. Patří zde všechy možné rybářské doplňky, amortizéry, obratlíky, rolničky, zarážky, krmící košíky, háčky, jehly, krabičky, kufříky, praky, kobry, maziva, karabinky, olova, olůvka, peany, otvírače tlam, nože, splávky, kačeny, lamačky, adaptéry, vlasce, šňůrky, řízkovnice, zarážky, návazce, závěsky, komplety… Drobnosti, bez kterých se žádný rybář neobejde.

Jako rybářská bižuterie jsou označovány drobné nezbytnosti pro rybolov, nejčastěji kovové. Nejtypičtěji to jsou háčky, ale patří sem i další příslušenství. Nyní si jednotlivé druhy představíme.

Sortiment háčků je bohatý. Jednotlivé kousky se liší nejen velikostí, která se odvíjí podle očekávaného úlovku, ale také samotným tvarovým provedením. Samozřejmostí bývá šikovné očko. Hroty by měly být dostatečné ostré a odolné, ale současně co nejohleduplněji vyjmutelné z masa ryby. Vícehrotové háčky (dvojháčky a trojháčky) se zpětným hrotem se vynikajícím způsobem hodí na lov dravců, těžkých úlovků (sumců) a mořský rybolov. Čas ušetříte s kompletními návazci. Sada se skládá například z háčku, kamuflážní šňůrky, pevnostního obratlíku, zátěže nebo plováku. Přidáte jen návnadu, boilies apod., a můžete nahazovat. S háčky souvisejí jehly a vrtáčky pro navlékání tvrdších nástrah a provlékání obecně.

Když sestavujete lovný systém, potřebujete dostatečnou zásobu kovových kroužků, karabinek a obratlíků. Vybírají se podle velikosti, se kterou vždy souvisí uvedená nosnost. Kombinované kousky jsou potřeba pro sumcaření a lov na moři, které kladou vysoké nároky na pevnost. Pro přesné umístění prvků lovných sestav použijete zarážky a stopery, například ve formě gumových kuliček, plastových kroužků, silikonových proužků. Jejich nízká cena potěší i vaši peněženku.

Katalog montážových systémů je téměř nekonečný. Obsahuje obratlíky, klipy, převleky, olova, závěsy, závěrky, průjezdy, hadičky, bužírky, brousky, struny, značkovače apod. Sami si časem ověříte, které drobnosti k vodě byste neměli doma zapomenout. Čím více rybářské bižuterie máte, tím důležitější je její uložení. Pořiďte si speciální boxy, se kterými nedochází díky přehlednému roztřídění ke zmatkům. Součástí sad mohou být i nástroje jako kleště a pinzety.