Čluny, lodě

Rybaření ze břehu je příjemnou klasikou, ale opravdovou rozmanitost lovných míst zajišťuje jedině možnost lovu přímo z vody. Rybářské čluny a lodě jsou vhodné nejen pro samotný lov, ale také na obhlídku revíru, zakrmování ryb, kontrolu nástrah.

Zobrazen 1. – 30. z 37 výsledků

grid-view list-view

Zobrazen 1. – 30. z 37 výsledků

Rybářské čluny a lodě

Rybářské čluny a lodě nabízí úplně nový zážitek z rybaření. Pokrýt se s nimi dají i oblasti ze břehu zcela nepřístupné. Hodí se na rybníky, jezera i řeky, nejlepší modely poslouží i na moři. Čluny běžně používají televizně známí rybáři, kteří by ze souše jen těžko dosáhli svých exotických úlovků.

Sortiment se dělí hlavně podle velikosti. Nejmenší jednomístné rybářské čluny jsou velmi skladné. Větší stabilitu a pohodlí poskytují rybářské lodě s pevnou podlážkou. Jak se rybářská plavidla liší od běžných? Mají různé vychytávky, jako jsou držáky na pruty. Počítá se u nich s častým přenášením ve vyfouknutém a složeném stavu, takže odnímatelná může být i doplňková lavička ve člunu. Čas šetří ventily pro rychlé nafouknutí i vyfouknutí, díky možnosti zpětného chodu vzduchové pumpy. Z materiálů se potkáte s kvalitním vrstveným PVC, textilními výplněmi, kovovými podlážkami, laminem. Odolnost je na velmi vysoké úrovni, počítá se s pohybem v rákosí, vystavení slunci, stykem s benzínem apod. Pokud přecejen dojde k narušení pláště, osádku člunu zachrání vícekomorový systém, stejně jako nepropustné vaky na příslušenství, oblečení apod. Na suché půdě je pak možné provést opravu ze sady, která je k mnoha člunům přiložena anebo ji můžete dokoupit zvlášť. Životnost plavidla se tím ještě prodluží.

Pohonem člunů a lodí na rybaření jsou nejčastěji vesla. Hliníková a skládací vyhrávají i mimo vodu, z důvodu jednoduchého nošení. Ke člunům se dá pořídít všelikají příslušenství. Některé modely člunů a lodí jsou speciálně připravené na uchycení spalovacího motoru nebo elektromotoru. S ním je pak při správném zatížení paluby možný i kluz po vodě. Moderní motory vynikají nižší hlučností. Jsou také ohleduplné vůči životnímu prostředí.