Sedačky, křesla

Dnešní stoličky či křesla na ryby jsou skládací a tak se dají jednoduše přenášet. Od rybářského řesla byste měli očekávat především stabilitu a pohodlí. Toho je dosaženo pečlivým vypracováním a použitými materiály.

Zobrazen 1. – 30. z 111 výsledků

grid-view list-view

Zobrazen 1. – 30. z 111 výsledků

Křeslo na ryby

Málokdo chodí k vodě na otočku. K rybaření patří dlouhé hodiny rozjímání o samotě i dobrá společnost kamarádů. Oboje je příjemnější, je-li k dispozici pohodlné sezení. Dříve mnozí rybáři a kutilové vyráběli skládací stoličky doma, dnes můžete sáhnout po profesionálních a přesto cenově dostupných křeslech. Křeslo na ryby je možné je přenášet díky nízké hmotnosti a rozměrům ve složeném stavu, ale zároveň od nich můžete očekávat stabilitu a trvanlivost. Toho je dosaženo pečlivým vypracováním a použitými materiály.

Ceny začínají už na několika set korunách za drobné stoličky. Ty působí velmi subtilně, ale pokud si vyberete kvalitní značkovou, můžete toto jednoduché skládací sezení zatížit třeba až 140 kilogramy. A výrobci toho vymysleli více, třeba stoličku, která je součástí praktického batohu. Respektive na to lze pohlížet i naopak, že si pořídíte šikovný batoh, ze kterého navíc vykouzlíte dostačující posezení.

Protipól stoliček tvoří důmyslná rybářská křesla, která stojí tisíce korun, ale vzhledem k ceně nabízejí odpovídající pohodlí a vychytávky. Bývají polohovatelná a polstrovaná, mají opěrky na ruce. Nohy disponují širokými stopami (dolními zakončeními), takže je křeslo stabilní i v blátivém terénu. Některá křesla je možné po složení použít jako vozík, protože místo zadních noh mají kolo. Podle svého vkusu si můžete vybrat barvu potahu, klasikou jsou odstíny zelené, černá, maskáčový vzor.

Příslušenství k sedačkám a křeselům tvoří různé důmyslné držáky. Tak můžete mít u rukou vše, co u vody potřebujete, včetně odkládacího plata. Aby ruce nebolely, jistě oceníte také podpěru pro lov na feeder. Pokud chcete křeslo používat v mimořádně nepříznivých podmínkách a uchovat jej jako nové, pořiďte si ochranný přehoz proti nečistotám a nepřízni počasí. Klasikou jsou transportní tašky pro pohodlné přenášení.