Pruty

Kvalitní rybářský prut je základ každého úspěšného rybolovu. Rybářské pruty se dělí především dle způsobu lovu. Nejčastěji prodávané jsou kaprové pruty, feederové pruty případně pruty na větší ryby jako jsou sumci, pro sumčařinu se hodí pruty pro mořský rybolov. Dále si přijdou na své rybáři na řekách, najdete zde přívlačové pruty, teleskopické pruty či bolognesové. Nechybí ani biče, pickery, teleoskopické pruty.

muskarske-prutyMuškařské pruty

stikove-prutyŠtikové pruty

 

Zobrazen 1. – 30. z 1185 výsledků

grid-view list-view

Zobrazen 1. – 30. z 1185 výsledků

Rybářské pruty

Kvalitní pruty na ryby za bezkonkureční ceny pořídíte na našich stránkách. Dnes jsou značkové rybářské pruty vyráběny ze supermoderních materiálů, například skleněných a uhlíkových vláken. Díky nim má kvalitní rybářský prut jedinečné vlastnosti jako je lehkost, pevnost, pružnost, odolnost apod.

Rybářské pruty v základu dělíme dle způsobu rybolovu na kaprové pruty, sumcové pruty, muškařské pruty, teleskopické pruty, biče, pickery, přívlačové pruty. Velmi populární jsou dále feederové pruty. Nechybí ani plaváčkové pruty, spod-rod pruty nebo štikové pruty.

Cena rybářského prutu se odvíjí od materiálu (to ostatně platí pro všechny typu rybářských prutů), levnější jsou sklolaminátové, pevnější a dražší například grafitové. Sklolaminátový prut je velice odolný a cenově dostupný. Jeho nevýhodou je vyšší hmotnost. Na druhou stranu prut z uhlíkového vlákna je ještě odolnější jako sklolaminátový a mnohem lehčí. Za tyto vlastnosti si ovšem připlatíte.

Mezi přední výrobce rybářkých prutů patří Giants Fishing, Mivardi, Delphin, NGT, J.A.F., Jarvis Walker, ProLogic, Daiwa, Sportex, Scierra Surge, Seanger, Harrison Torrix a další známé značky prutů.

Většinou cena napoví, jestli bude prut kvalitní. Můžete si spočítat, jestli se vám vyplatí si připlatit a mít jeden pořádný prut, který odslouží několik spokojených sezón, nebo si na každou sezonu budete muset pořizovat nový. Bohužel nelze očekávat, že prut za pár stovek bude srovnatelný s prutem za několik tisíc. Cena nemusí být vždy rozhodujícím měřítkem, ale zrovna u prutu se dá podle ceny ledacos odhadnout. Ze zkušeností mnoha rybářů si lze vzít ponaučení, že pokud se rozhodnete pořídit si nový rybářský prut, nevyplatí se šetřit. Za kvalitu se dnes platí.