Kaprové pruty

Lov kapra neboli kaprařina patří rozhodně k neoblíbenějším rybolovným technikám u nás. Základem je mít kvalitní kaprový prut. Rozdělují se na dvojdílné, trojdílné, teleskopické… Důležitým parametrem je cena, ale kaprové pruty pořídíte i výhodně např. v akcích 1+1 nebo ve výprodeji.

Zobrazen 1. – 30. z 333 výsledků

grid-view list-view

Zobrazen 1. – 30. z 333 výsledků

Kaprové pruty

Lovit kapry to vyžaduje pořídit si na to dobrý rybářský prut. Na trhu se pohybjí levné kaprové pruty i dražší značky. Je cena rozhodujícím parametrem pro kvalitu prutu? Podle jakých vlastností a parametrů vybírat kaprový prut?

Ze začátku je potřeba rozdělit kaprové pruty pro začátečníky nebo pro pokročilé rybáře. Prut pro začátečníka není nutné kupit ihned nejdražší na trhu, většinou začátečník nezná všechny vlastosti prutů a některé funkce by třeba ani nevyužil. Nejdříve je důležité se naučit správně nahazovat a ošahat si všechny základní vlastnosti prutu.

I dražší pruty na kapry lze pořídit výhodně, např. v akci 1+1. Po zkušenostech není naškodu pořídit si drazší kousky, které mají výborné vlastnosti, rychlou akci, kvalitní očka, jsou lehčí, pružnější, hezčí, ale za tyto vlastnosti si musí rybář připlatit. Takové stojí i desítky tisíc. Potřebujete-li nahazovat na delší vzdálenosti, doporučujeme si pořídit pruty s vrhací zátěží alespoň 1.5 Kg (3.5lbs) a délkou 3,9 a více metrů. Nevýhodou lehčích a menších prutů je právě nemožnost na ně zavěsit moc velkou zátěž, naopak výhodou je daleko lepší pružnost.

Dále lze kaprové pruty rozdělit na dvojdílné a trojdílné. Lepší akci uričtě zažijete s dvojdílným prutem, jejich nevýhodou je skladnost. Třídílné kaprové pruty bývají většinou delší a tím zajistíte i delší nadhozy. Další kategorií jsou kaprové pruty teleskopické, ty bývají dlouhé přibližně 3-3,5 Kg.